Наодинці зі словом

Автор: 
Андрій Содомора
Рік видання: 
2022
Мова оригіналу: 
українська
Мова видання: 
українська
Кількість сторінок: 
408
Формат: 
145х215 мм, оправа - тверда ламінована
ISBN: 
978-617-7962-21-1

Група

Книга знаного перекладача, тонкого знавця античності, оригінального есеїста Андрія Содомори «Наодинці зі cловом» – це захоплива мандрівка розлогими просторами буденних слів з їхніми звуковими та візуальними обріями, з напластуванням значень, укорінених у тяглість традиції, їхньою здатністю будити глибинні відчуття і почуття. Кожний есей у книзі присвячений словам, які формують нашу неповторну українськомовну картину світу, наше світобачення і світосприйняття. 
Автор щедро ділиться своєю віртуозною майстерністю занурення в джерельну свіжість звичних слів, вслуховування в їхню ритміку та мелодику. Ця книжка звучить як симфонія, розгортається як живописне полотно, напов­нює нас бажанням напитися цілющої води з невичерпної криниці Слова.
Для всіх, хто любить і відчуває Слово.

Видання 2-ге, доповнене.

Андрій Содомора, професор кафедри класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка, перекладач творів античних та латиномовних авторів, переважно поетів (понад 40 книг); письменник (майже 30 книг різножанрової оригінальної прози й поезії). У передмовах, коментарях та есеїстичних творах він висвітлює тяглість думок, образів, настроїв у просторі європейського письменства, присутність у ньому колоритного українського слова; розкриває тонкощі передусім античної поетики й можливості відтворення цих особливостей мовою перекладу. В оригінальній поезії та художній прозі (новели, образки з життя, етюди) домінує тема часу; провідний мотив у ній – «людина серед речей» (психологічний аспект). Звідси зацікавлення непримітним, як у природі, макрокосмі, так і в мікрокосмі – людській душі.

Дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, лавреат численних літературних премій і нагород.