Бомби, границі і два праві черевички

Автор: 
Лариса Залеська Онишкевич
Категорії: 
Рік видання: 
2018
Мова оригіналу: 
англійська
Перекладачі: 
Лариса Залеська Онишкевич
Мова видання: 
українська
Кількість сторінок: 
260
Формат: 
145х215 мм
ISBN: 
978-966-8853-73-9

Група

Книга Лариси Залеської Онишкевич – це книга про війну і дітей. У ній майже фотографічно зафіксовано факти Другої світової війни в житті маленької дівчинки зі Стрия. Прощання з Батьківщиною, довга і складна дорога на Захід, життя в таборах для переміщених осіб. Про дорослішання і пошук себе, здобування освіти, про родину і про родини авторка пише легко, з гумором. Це зворушлива розповідь про гуманність і солідарність, про людську та національну гідність, про громадянську й соціальну мужність як цінність і як сенс буття людини в межових ситуаціях. А лейтмотивом всієї розповіді є пам’ять Ітаки, спогади, думки і роздуми про Україну.

Уже назва книги є метафорою життєвих траєкторій в умовах Другої світової війни, розповіді про них у часі та просторі як про подію, як про джерело осмислення людського буття-в-світі.

Для широкого кола читачів.

Про авторку.

Лариса Залеська Онишкевич – дослідниця української та порівняльної драми, зокрема модерної драми: автор понад 150 праць, головно в цій галузі. Перекладач української літератури на англійську мову. Родом зі Стрия, виростала в Канаді, живе в Америці. Здобула докторат із української літератури в Пенсильванському університеті (у Філядельфії); почесний доктор Львівського національного університету імени Івана Франка. Bикладала українську літературу в Ратґерському (США) та Львівському університетах.

Була головою Наукового Товариства ім. Шевченка в Америці 2000-2006 рр., літературним редактором журналу Сучасність.

Дійсний член НТШ й УВАН.